ثبت «روز ۳۱ مرداد، به نام روز عسل» در تقویم رسمی کشور

//ثبت «روز ۳۱ مرداد، به نام روز عسل» در تقویم رسمی کشور

ثبت «روز ۳۱ مرداد، به نام روز عسل» در تقویم رسمی کشور

به گزارش روابط عمومی صندوق حمایت از توسعه صنعت زنبورداری کشور به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مناسبت‌های جدید پیشنهاد شده از سوی شورای فرهنگ عمومی، پس از بحث و بررسی و تصویب در شورای عالی انقلاب فرهنگی، توسط سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور و رئیس شورا، به شورای فرهنگ عمومی کشور برای درج در تقویم رسمی کشور ابلاغ شد.

بر اساس این گزارش، سه مناسبت «روز جهانی حماسه فلسطین _ طوفان الاقصی» ۱۵ مهر، روز نسل کشی کودکان و زنان فلسطینی» ۲۵ مهر و «روز علوم انسانی اسلامی – بزرگداشت علامه مصباح یزدی» ۱۲ دی‌ماه برای درج در متن تقویم به تصویب رسیده رسید. همچنین ۵ آوریل «روز جهانی کودک فلسطینی» برای ثبت در ضمیمه تقویم رسمی کشور مصوب شده است.

طبق تبصره این ابلاغیه، روز ۲۹ دی که پیش از این با عنوان «روز غزه» مصوب شده بود با «روز جهانی فلسطین ـ طوفان الاقصی» ادغام شد و روز ۹ مهر با عنوان «روز همبستگی و همدردی با کودکان و نوجوانان فلسطینی» نیز با روز ۵ آوریل با عنوان «روز جهانی کودک فلسطینی» ادغام و در ضمیمه تقویم ثبت می‌شود.

گفتنی است؛ شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه۸۹۱ خود علاوه بر مناسبت‌های فوق، هشت مناسبت‌ دیگر با عناوین «روز گندم و نان، ۲۵ فروردین»، «روز گل محمدی وگلاب، ۲۰ اردیبهشت»، «روز عسل، ۳۱ مرداد»، «روز خرما، ۲۵ شهریور»، «روز زعفران، ۵ آبان»، «روز انار، ۷ آبان»، «روز زیتون، ۴ آذر»  و «روز جهانی کودک فلسطینی، ۵ آوریل» را تصویب و برای درج در ضمیمه تقویم ابلاغ کرد.

 

توسط | ۱۴۰۲/۱۲/۸ ۱۰:۱۶:۰۳ اسفند ۸ام, ۱۴۰۲|اخبار|